Trawy i Zioła Agafii - Naturalne, syberyjskie CZARNE mydło do pielęgnacji włosów i ciała

Witam Was serdecznie.


Dziś o czymś, co praktycznie każda z Was już pewnie zna - czarne mydło Agafii. 
Na zakup tego kosmetyku skusiłam się przez opinie blogerek, znajomych i wizażanek. 
Za 500 ml kosmetyku zapłacimy około 43 zł. Jest to dużo, jak za mydło, ale produkt jest tak bardzo wydajny, że zużycie go zajmuje wieki. Mydło otrzymujemy w twardym słoiku z plastikowym zabezpieczeniem przed używaniem go przez osoby postronne. Opakowanie jest ładne, zielone, ma przyjemne, kwiatowe grafiki. Konsystencja kosmetyku jest żelowa, twardawa, a po zmoczeniu śliska i lekko gumowa. 

Foto otwartego mydła pochodzi z mojego postu "Spowiadam się..."

Zapach - obłędny. Cudownie lekki, kwiatowy, jak łąka na wiosnę, polana w lato, kwiaciarnia, bukiet... Aromat jest nie do opisania, uwielbiam go!

Mydło zawiera aż  37 najbardziej lecznicznych ziół, i dzięki temu  produkt jest idealny do pielęgnacji całego ciała. Środek pieniący wykonany na bazie naturalnych saponin zawartych w czerwonym i białym korzeniu myjącym. Aby utrzymać właściwości lecznicze ziół, użyta została metoda "tłoczenia na zimno". Wszystkie ekstrakty i olejki zawarte w produkcie są dobre dla pielęgnacji zarówno ciała jak i włosów, dzięki czemu można skorzystać z mydła jako żelu pod prysznic, szamponu i tym podobne. 

W skład czarnego mydła wchodzi dziegieć i czaga brzozowa, które to są odpowiedzialne za czarny kolor mydła.

NAPARY ZIOŁOWE:
Uczep Trójlistny (Bidens Tripartita) ma wysokie właściwości lecznicze, przeciwzapalne.
Rumianek (Chamomilla recutita), oczyszcza, zmiękcza i wygładza skórę.
Szałwia (Salvia officinalis), tonizuje i ujędrnia skórę, niweluje wypadanie włosów.
Glistnik (Chelidonium Majus) ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnioną skórę
Melisa (Melissa officinalis), intensywnie odżywia i uelastycznia skórę, nadając jej zdrowy, zadbany wygląd.
Miodunka (Officinalis Pulmonaria) pomaga wzmocnić cebulki włosów.

WYCIĄGI:
Żywica sosnowa (Pinus Silvestris) wykazuje działanie antyseptyczne, uspokajające, odżywcze i ujędrniające zarówno dla skóry głowy jak i włosów.
Niedźwiedzie ucho (mącznica lekarska) (Arctostaphylos Uva-Ursi) jest naturalnym środkiem antyseptycznym.
Krzyżownica syberyjska (Polygala Sibirica) wygładza strukture włosów, nadając im zdrowy wygląd od cebulek aż po same końce.
Oman wielki (Inula Helenium) nazwa zioła mówiąca o jego dziewięciu zdolnościach do dbania o urodę. Trzy najważniejsze to: oczyszcza pory, delikatnie wybiela i wygładza skórę.
Szyszki olchy (Alnus Glutinosa Cone) normalizują pracę gruczołów łojowych, zatrzymują wypadanie włosów i zapobiegają powstawaniu łupieżu.
Złoty Korzeń (Rhodiola rosea) ma wygładzający wpływ na skórę, oczyszcza i leczy ją.
Mech dębowy (Evernia prunastri) ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne. Jest źródłem przyjemnym zapachu.
Brodaczka (Usnea Barbata) to naturalny antybiotyk, ma detoksykujący wpływ na skórę i włosy.
Świerk syberyjski (Picea Sibirica) wzmacnia włosy dodając im zdrowego blasku.
Szczodrak krokoszowaty (Rhaponticum carthamoides) przywraca włosom witalność.
Korzeń prawoślazu (Officinalis Altaea) zmniejsza stan zapalny, jest naturalnym środkiem antyseptycznym.
Biały korzeń myjący, czerwony korzeń myjący i korzeń lukrecji (Saponaria Alba Officinalis, Saponaria Rubra Officinalis, Glycyrrhiza glabra) zawierają naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.

OLEJKI:
Cedrowy olej (Cedrus Deodara Wood Oil) łagodzi podrażnienia, wspomaga szybkie gojenie się ran. Wzmacnia włosy i zapobiega wypadaniu włosów.
Dahurski olej sojowy i olej lniany (Davurica, Linum Usitassimum) z powodu wysokiej zawartości witaminy E wpływają na aktywną regenerację komórek skóry i włosów.
Ałtajski olej z rokitnika (Hippophae Rharrmoides Altaica) zapewnia uzdrowienie i odżywienie, wykazuje działanie odmładzające.
Olej jodły pospolitej (Abies Siberica) wygładza i napina zmęczoną skórę, ma działanie dezynfekujące.
Olej z amarantusa (Amaranthus caudatus) ma działanie odmładzające, wygładza i napina skórę.
Olej łopianowy (Arcticum Lappa) odżywia i wzmacnia cebulki włosów, zapobiega wypadaniu włosów i zmniejsza ryzyko powstawania łupieżu.
Olejek z dzikiej róży (Rosa Canina Oil) odnawia komórki, odżywia i wygładza skórę, czyniąc ją bardziej elastyczną.
Olej z jałowca pospilitego (Juniperus communis) jest naturalnym środkiem antyseptycznym, odżywia i nawilża skórę, ma delikatny słodki zapach.

NATURALNE SUBSTANCJE AKTYWNE:
Dziegieć (Tar) tradycyjny środek ludowy na łupież.
Wosk górski - ałtajski (Ozokerite) chroni skórę i włosy przed wysuszeniem i chroni je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
Pyłek kwiatowy (Chenopodium Ambrosioides) substancja, która stymuluje wzrost nowych komórek.
Czaga brzozowa (Inonotus obliquus) Tonizuje skórę, ma działanie przeciwbakteryjne.
Modrzew syberyjski (Larix sibirica) delikatnie wybiela skórę.
Kamień oliwny (Petrolium Destylaty) ma wygładzające i antyseptyczne działanie na skórę.


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sorbitol, Cocamid DEA, Parfum, Ozokerite, Tar Oil, Chenopodium Ambrosioides, Cedrus Deodara Wood Oil, Davurica Soja (soybean) Oil, Abies Sibirica Oil, Hippophae Rhamonides Oil, Juniperus Communis Wood Oil, Amaranthus Caudatus Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Arcticum Lappa Seed Oil, Linum Usitatissimum (Lineseed) Seed Oil, Petrolium Distillates Oil, Salvia Officinalis Flower/Leaf/Steam Juice, Chelidonium Majus Extract, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Steam Water, Pulmonaria Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Flower/Leaf/Steam Water, Bidens Tripartita Flower/Leaf/Steam Extract, Achilea Millefolium Flower Water, Urctica Dioica Leaf Extract, Potentilla Anserina Extract, Arctostaphylos Uva-Ursi Lead Extract, Inula Helenium Extract, Polygala Sibirica Extract, Glycyrrhiza Glabra LEaf Extract, Pinus Sylvestris LEaf Extract, Saponaria Alba Officinalis Extract, Saponaria Rubra Officinalis Extract, Rhodiola Rosea Extract, Altaea Officinalis Extract, Inonotus Obliquus Extract, Larix Sibirica Wood Extract, Alnus Glutinosa Extract, Evernia Prunastri Extract, Usnea Barbata Extract, Picea Sibirica Extract, Rhaponticum Carthamoides Root Extract, Methylchloroisothiazolinone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Caramel, CI 44090.



Moja opinia:

WŁOSY:
Mydła na włosy użyłam raz - boję się takiej ilości ziół na moich pasmach. Klaczki zostały umyte dobrze, kosmetyk fajnie się pienił, zapach niestety utrzymał się na włosach bardzo krótko. 

TWARZ:
Co jakiś czas myje tym mydłem buzię, szczególnie wtedy, gdy chce poczuć ten piękny zapach. Produkt myje bardzo dobrze i dokładnie, nie wysusza, nie ściąga (u mnie nie, ale czytałam że niektórym mydło nie służy na twarz). Nie mam po tym kosmetyku żadnych niespodzianek, a cera jest długo świeża, bez nadmiaru sebum.

CIAŁO:
Mydłem myję się na zmianę z mydłem cedrowym i jest mi z tym dobrze. Moja skóra jest miękka, przyjemnie i delikatnie umyta. Mydło nie podrażnia mnie, skóra nie swędzi. Niestety mydło choć nie wysusza, to nie nawilża. Owszem, czuje, że mam wypielęgnowane ciało, ale jednak muszę wspomóc się jakimś masłem czy balsamem by być w pełni zadowolona.

Podsumowując: 
Mydło jest bardzo dobrym, wydajnym kosmetykiem o przecudownym zapachu. Zawiera przytłaczającą ilość dobroci. Moja skóra i twarz bardzo lubią ten kosmetyk i z pewnością kupię kiedyś kolejne pudełko. Po użyciu mydła czuję się czysta i zadbana, choć dla pełnego efektu i zadowolenia korzystam jeszcze z dobrodziejstw masła do ciała.

Wiele z Was ma problem z tego typu mydłami - rozpuszcza się i robi rzadsze w połowie użytkowania. Ja zawsze przerzucam mydło do małego pojemnika, łyżeczką, tuż przed myciem. To dobry sposób ponieważ nie dotykamy mydła nawet suchymi palcami i nic się nie rozrzedza. 

Polecam, bo warto. No i ten zapach!





7 komentarzy :

  1. Nie znam tego mydełka i nie miała go :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie ono bardzo ciekawi - dzięki Tobie niedługo je wypróbuję. Szkoda,że zmieniono mu skład i dano Sodium Laureth Sulfate bo jeszcze kiedyś go nie było.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak czytałam, ale są też spekulacje, że składu nie zmieniono, tylko zrobiono prawidłową etykietkę.

      Usuń
  3. Nie znam, ale kupiłam dopiero co cedrowe i nie zawaham się go użyć:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Działanie niemal identyczne, tylko zapach inny. Cedrowe jest też super

      Usuń

Każdy komentarz to znak, że post został przeczytany :) Zapraszam więc do dyskusji :)

URODOWE POPOŁUDNIE... © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka